Gmina Drohiczyn, w której położone są leśniczówka i gajówka posiada unikalne walory krajobrazowe i przyrodnicze. Czyste powietrze, bogata przeszłość historyczna oraz wiele zabytków sprawiają, że jest to region atrakcyjny turystycznie. Znajduje się tutaj wiele szlaków turystycznych oraz duże akweny wodne-rzeka Bug i trzy duże zalewy w Siemiatyczach. Wszystko to czyni rejon interesujący zarówno dla amatorów pieszych wędrówek, jak i wędkarzy.

W najbliższych okolicach znajduje się wiele atrakcji turystycznych:

Drohiczyn, z zespołem klasztornym z Katedrą Świętej Trójcy, pozostałościami wzniesionego na wzgórzu średniowiecznego grodziska cerkwią prawosławną, muzeum etnografii i trzy zabytkowe kościoły. W mieście tym znajduję się także obelisk upamiętniający miejsce lądowania Ojca Świętego Jana Pawła II w trakcie jednej z pielgrzymek do Polski.

Patrykozy, z nazwanym Perłą Podlasia XIX wiecznym pałacem.

Grabarka, która jest głównym miejscem kultu prawosławia w Polsce, gdzie znajduje się cerkiew Przemienienia Pańskiego.

Ostrożany, z sanktuarium Matki Bożej, w którym znajduje się Łaskami Słynący Obraz Matki Bożej - Pocieszycielki Strapionych. Miejsce to koronowano Papieskimi Diademami jako pierwsze w Diecezji Drohiczyńskiej.

Korczew, z przepięknym zespołem pałacowym Ostrowskich.

Białowieski Park Narodowy, najstarszy w Polsce, gdzie poza bogatą fauną można zobaczyć żubry, dziki, wilki i łosie.

Janów Podlaski, hodowla koni arabskich, która przyciąga miłośników tych zwierząt z całego świata.

W okolicy rozsiane są także bunkry - pozostałości po linii frontu z II Wojny Światowej.

W dalszej odległości znajdują się tak znane miejscowości jak: Treblinka, Ciechanowiec, Liw, Chlewiska - dom pracy twórczej "Reymontówka" i wiele innych ciekawych miejsc...